imieniny obchodzą: Brunon, Jan
niedziela, 12 lipca 2020 r.

Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew

Strona główna
Kategorie
Galeria

Aktualnie w galerii
znajduje się 66 zdjęć

Konferencja

Strona główna » Aktualności » Konferencja

data dodania: 2019-09-02 00:00:00

KOMUNIKAT

Międzynarodowe Towarzystwo Uprawy i Ochrony Drzew na zaszczyt zaprosić do wzięcia udziału w dwudniowej konferencji p.n.:

 „Ochrona gatunkowa roślin, zwierząt i grzybów, a prace ogrodnicze prowadzone na terenach zieleni, z uwzględnieniem zabiegów pielęgnacyjnych w koronach drzew”

która będzie miała miejsce w dniach 04-05 października 2019r., cześć wykładowa odbędzie się w Leśnym Ośrodku Szkoleniowym w Puszczykowie, natomiast część praktyczna na terenie Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Właściwa ocena obecności gatunków chronionych w zadrzewieniach jest istotna w przypadku zwierząt (m.in. ptaków, nietoperzy, owadów), w stosunku do których obowiązują zakazy niszczenia siedlisk, będących ich obszarem rozrodu, wychowu młodych, odpoczynku, migracji lub żerowania oraz niszczenia, usuwania lub uszkadzania gniazd oraz innych schronień. Drzewa bywają także siedliskiem innych chronionych gatunków, np. porostów, mszaków, w stosunku do których również obowiązują zakazy. Zagadnienie to zostanie przedstawione na naszej konferencji. Ponadto omówimy problem pomiędzy pielęgnacją terenów zieleni a ochroną gatunkową roślin. 

Konferencja ta skierowana jest do wszystkich przedstawicieli gmin, starostw, regionalnych dyrekcji ochrony środowiska, zarządców dróg oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką osób.

W załączeniu przesyłamy program, kartę zgłoszenia oraz oświadczenie.

Koszt uczestnictwa:

  •  dla członków MTUiOD (z opłaconą składką członkowską za br.)
    500,00 zł netto + Vat = 615,00 zł
  •  dla pozostałych uczestników konferencji:
    600,00 zł netto + Vat = 738,00 zł

Prosimy o przesłanie zgłoszenia do dnia 11.09.2019r. na adres e-mailowy: biuro@polskiedrzewa.pl

 

Inspektorzy Nadzoru Robót Arborystycznych i Rzeczoznawcy MTUiOD

               W nawiązaniu do organizowanej konferencji informujemy że obowiązkiem INRA i Rzeczoznawców MTUiOD jest stałe pogłębianie wiedzy w zakresie prawa oraz merytorycznych i praktycznych aspektów pielęgnacji i ochrony zieleni.Jednocześnie przypominam, że uprawnienia MTUiOD nadane Państwu zachowują swoją ważność pod warunkiem aktywnego uczestnictwa w życiu Towarzystwa i bezwzględny udział w co najmniej jednym szkoleniu w roku kalendarzowym.

czytano: 1969 razy

autor: polskiedrzewa.pl

Strona główna
Aktualności
Zintegrowana metoda oceny drzew ... Szanowni Państwo, coraz więcej miast w kraju wprowadza system zarządzania drzewami oparty o kompleksowe działania w zakresie ich kształtowania, ochrony i pielęgnacji. Istotnym ...